Srbija poražena u Austriji, Island šokirao Tursku, Hrvatskoj čak i baraž u pitanju

Nakon večerašnjih utakmica 9. kola kvalifikacija za SP, situacija u dvije grupe, umjesto da se razriješi, dodatno se zakomplikovala.

turska-island

Selekcija Srbije poražena je u Austriji u susretu koji je obilovao preokretima te će ipak sačekati zadnji susret za eventualno ovjeravanje plasmana na SP. Gosti su čak poveli sa 1:0 golom Luke Milivojevića u Beču, ali su Austrijanci okrenuli meč u svoju korist i na kraju slavili sa 3:2.

Hrvatska je osvojila tek bod protiv Finske i to nakon što je vodila sa 1:0 pogotkom Marija Mandžukića u 57. minuti. No, domaćine je u Rijeci šokirao Pyry Soiri u 90. minuti, fudbaler bjeloruskog Šahtjora iz Soligorska, piše “Scsport“.

Našim komšijama status je veoma zakomplikovala iznenađujuća pobjeda Islanda u Eskisehiru, nad Turskom. U zadnjem kolu Hrvatska gostuje Ukrajini te bi, uz skoro izvjesni trijumf Islanda nad Kosovom, mogla ostati čak i bez baraža.

Tek u grupi G je postalo sve jasno, Španci i Italijani su ovjerili prvo i drugo mjesto, iako su Azzurri odigrali tek 1:1 sa Makedonijom.