U velikoj formi – Vedad Ibišević trostruki strijelac protiv Hoffeinhama (VIDEO)

Stuttgart je u okviru 4. kola njemačke Bundeslige protiv ekipe Sejada Salihovića, koji je zbog crvenog kartona izostao sa današnjeg meča, krenuo furiozno te je već nakon 25. minuta vodio sa 3:1.

No image - Haber.ba

Vedad Ibišević (Foto: Arhiva)

Prvi gol za Stuttgart postigao je Rüdiger u 12., da bi centarfor reprezentacije BiH pogodio sedam minuta kasnije udarcem glavom.

Treći gol za stutgart postigao je Alexandru Maxim, dok je strijelac za Hoffenheim bio Kevin Volland.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Ibišević je ponovo zatresao mrežu. Bh. napadač je iskoristio grešku odbrane Hoffenheima te nakon driblinga nad golmanom Casteelsom pospremio loptu u gol.

U 63. minuti, Ibišević je postigao i svoj treći pogodak za Stuttgart.

Utakmica je na kraju završila rezultatom 6:2 za domaći tim.

Ibišević na skoro svakoj utakmici za svoj klub postiže pogodak, što će zasigurno posebno obradovati selektora Safeta Sušića pred kvalifikacione utakmice BiH protiv Slovačke.