Utakmice baraža – Ronaldo "ušutkao" Ibrahimovića, Grci i Ukrajinci na korak do Brazila (VIDEO)

Dugo iščekivani okršaj Portugala i Švedske, tačnije Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića donio nam je samo jedan pogodak, a isti je postigao talisman Real Madrida popularni CR7.

No image - Haber.ba

Cristiano Ronaldo (Foto: Reuters)

Prvo poluvrijeme najzanimljivijeg dvomeča baraža Evrozone donijelo nam je uglavnom taktično nadmudrivanje dvojice selektora. Oba tima su upitala po jedan šut u okvir gola. Šveđani su došli da se nadigravaju, ali je čvrsta odbrana domaćih uspješno zaustavljala svaki njihov napad.

U nastavaku tzv. evropski Brazilci su zaigrali puno angažovanije, dominirali su u posjedu lopte, ali su teško dolazili do gola Isakssona. Do zasluženog vodstva Portugal je došao u 82. minuti. Veloso je ubacio sa lijeve strane, u petercu gostiju se najbolje snašao Cristiano Ronaldo koji je golom glavom donio jako vrijednu pobjedu.

Zlatan Ibrahimović od kojeg se dosta očekivalo je večeras bio odlično čuvan te nije imao priliku da pokaže svoj neosporni fudbalski talenat koji posjeduje.

Putnika na Mundijal odlučit će revanš utakmica koja je na programu za četiri dana u Štokholmu.

U ostale tri utakmice, Hrvatska je na gostovanju s igračem više odigrala 0:0 s Islandom, Grčka je s 3:1 bila bolja od Rumuna, dok je Ukrajina s 2:0 savladala Francusku.