Sarajevo vodilo, Željo se vraćao: Spektakularan derbi na Grbavici završen bez pobjednika

Odavno nismo gledali bolji derbi i jednu fudbalsku predstavu u okvirima Bosne i Hercegovine kakva je bila večerašnji spektakutalni duel Željezničara i Sarajeva.

Sarajevo vs Zeljo - Faktor.ba

Derbi, 116. prvenstveni, završen je bez pobjednika (2:2), iako su Gosti s Koševa dva puta vodili. Junak Plavih je Dženan Zajmović, koji je postigao oba pogotka, dok su strijelci za Sarajevo bili Benjamin Tatar i Amar Rahmanović, piše “Faktor“.

Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu, a prvi je zaprijetio Amar Rahmanović u 13. minuti, kada je šutirao glavom, a Vedran Kjosevski uspio je zaustaviti njegov pokušaj.

No, za golmana Želje spasa nije bilo dvije minute kasnije. Strijelac je bio Benjamin Tatar.

Rahmanović je ubacio sa lijeve strane, Kjosevski je loše reagovao i izbio loptu Tatru na nogu, koji je sjajno pogodio za veliko slavlje navijača Bordo tima.

Želji nije trebalo dugo da se vrati u igru. Sjajnu akciju izveli su plavi u 22. minuti, koju je u gol pretvorio Zajmović. Čurjurić je sjajno proigrao Pavića, a ovaj povratnom loptom pronašao strijelca Zajmovića.

Deset minuta kasnije mreža Sarajeva ponovo se zatresla, ali je pogodak Sulejmana Krpića poništen zbog ofsajda. Čurjurić je šutirao, golman Kovačević kratko odbio loptu na koju je natrčao Krpić i pospremio ju u mrežu. Ipak, u trenutku kada je Čurjurić šutirao napadač Plavih je bio najbliži golmanu, pa je odluka Senada Ibrišimbegovića bila ispravna.

Kazna je stigla u 39. minuti. Hebibović je probio lijevu stranu Željine odbrane i šutirao, a Kjosevski je kratko odbio loptu koja dolazi do Ahmetovića. Napadač Sarajeva je nadmudrio odbranu domaćih i povratnom loptom uposlio Rahmanovića, koji iskosa pogađa suprotni ugao za novo slavlje Bodro navijača.

Već na otvaranju drugog dijela Želji je poništen još jedan gol. Duel golmana Kovačevića sa Krpićem i Jazvićem sudija Kaljanac je ocijenio kao prekršaj nad golmanom Sarajeva, pa je Jazvićev pogodak poništen.

Sarajevo je u 57. minuti moglo i do trećeg gola. Stanojević je topovski šutirao i pogodio prečku, a odbijenu loptu Ahmetović je poslao pored gola. Četiri minute kasnije Ahmetović se izborio za poziciju, sjajno šutirao, a Kjosevski je krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj.

Željo je mogao do izjednačenja preko Krpića, čiji udarac glavom odlazi za malo pored gola. Ipak, u 73. minuti domaći u izjednačili, a strijelac je ponovo bio Zajmović.

Krilni napadač nadoskočio je svog čuvara i na ubacivanje Blagojevića glavom poslao u mrežu.

U finišu meča Sarajevo je moglo do pobjede, ali Stanojević i Adukor nisu najbolje reagovali pred golom Želje.