Fudbaleri spasili goluba pa ostali bez boda

U utakmici 17. kola njemačke Bundeslige fudbalri Augsburga poraženi su s pred domaćom publikom od Wolfsburga sa 3:2.

"Spašavanje" goluba - Faktor.ba

Vukovi su poslije prvog poluvremena imali dva gola prednosti, no u nastavku meča domaći tim je do 59. minute uspio anulirati vodstvo gostiju.

Osim golova utakmicu na WWK Areni obilježio je i detalj kada je grčki fudbaler Konstantinos Stafylidis goluba iznio sa fudbalskog terena. Ovaj potez grčkog internacionalca, koji je pticu sklonio iz LED reklama, domaća publika ispratila je aplauzom, piše “Faktor“.

Ipak, zbog pogotka Yannicka Gerhardta, navijači Augsburga nisu bili u prilici da svoje ljubimce aplauzom nagrade i za pozitivan rezultat.