Košarka

Eurobasket 2013 – Pobjede Srbije, Francuske, Češke i Italije

Košarkaška reprezentacija Srbije zabilježila je treću pobjedu u četvrtom kolu takmičenja u grupi B Evropskog prvenstva u košarci.

No image - Haber.ba

Eurobasket 2013 (Foto: anadolija)

Selekcija Srbije slavila je protiv Latvije rezultatom 80:71 i zauzela je prvu poziciju u grupi B uoči večerašnjeg susreta Crne Gore i Litvanije.

Izabranici Dušana Ivkovića bolje su otvorili utakmicu i tokom prve četvrtine vodili sa 17 poena razlike. Prvi period igre završen je rezultatom 28:15 u korist Srbije, predvođene Nenadom Krstićem koji je u tom periodu igre ubacio 13 poena.

Bolja igra reprezentacije Srbije odrazila se i na rezultat na kraju prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 38:28.

Najbolji pojedinac u redovima Srbije bio je Nenad Krstić sa postignutih 25 poena, dok je 18 poena u dresu Latvije zabilježio Kristaps Janicenoks.

i košarkaške reprezentacije Francuske, Češke i Italije danas su u četvrtom kolu Evropskog prvenstva u Sloveniji ostvarile pobjede u grupama A, C i D.

U grupi A Francuska je u dvorani Tivoli Arena u Ljubljani pobijedila Ukrajinu, rezultatom 77:71. Kod Francuza najefikasniji je bio Parker sa 28 poena, dok je u reprezentaciji Ukrajine najbolji bio Jeter sa 20 poena.

U grupi C Češka je savladala Gruziju rezultatom 95:79.  U dvorani Celje Arena u Celju, najbolji igrač za reprezentaciji Češke je bio Vesely sa 27 poena, dok su u reprezentaciji Gruzije najbolji bili Tsintsadze i Markoishvili sa po 20 poena.

U grupi D Grčka je u dvorani Bonifika Arena u Koperu izgubila utakmicu protiv Italije, rezultatom 72:81.

U grčkoj reprezentaciji najefikasniji igrač je bio Zisis sa 16 poena, dok je u reprezentaciji Italije najbolji bio Belinelli sa 23 poena.