Košarka

Bosna ponovo u ABA 2 ligi, Studenti bolji od Sparsa

Košarkaši Bosne porazili su Sparse u gradskom derbiju sa 71:67 i tako došli do druge pobjede u seriji koja se igrala za učešće u ABA 2 ligi.

Košarkaška utakmica Spars - Bosna - Facebook

Studenti su se bolje snašli na početku utakmice, a poslije nepune tri minute igre Bosna je vodila sa 9:0. Ipak, trica Rogića je vratila Sparse u utakmicu. Do kraja prve četvrtine gledali smo izjednačenu utakmicu, no zahvaljujući poenima Kamenjaša Sparsi su poslije prvih deset minuta vodili sa 18:15,piše “Faktor

Ipak, Bosna je u drugoj četvrtini bila nešto bolja, pa je na poluvrijeme otišla s pola koša prednosti.

U nastavku smo gledali kvalitetnu utakmicu, a i treći period s minimalnom prednošću otišao je na stranu bivšeg prvaka Evrope.

U posljendjoj dionici timovi su se smjenjivali u vodstvu, a na kraju su Studenti slavili sa 23:21 za konalčnu pobjedu rezultatom 71:67.

Prvo ime Bosne bio je Maksim Šturanović. On je u pobjedničkom timu ubacio 25 poena, ali upisao i 11 skokova. John Obrien bio mu je odlična podrška sa 17 ubačaja.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Maksim Kovačević, ali ni njegovih 29 poena nije bilo dovoljno Sparsima da se domognu pobjede koja će ih odvesti u ABA 2 ligu. Tamo će drugu godinu zaredom igrati gradski rival Bosna.