Košarka

KAO Drama – Edin Bavčić srušio evropskog prvaka

Danas su igrane posljednje utakmice 11. kola grčke košarkaške lige, a evropski prvak Olympiacos je poražen od KAO Drame našeg Edina Bavčića.

No image - Haber.ba

Edin Bavčić (Foto: SCsport)

Prvu četvrtinu je dobio Olympiacos 16:20, ali se Drama vratila u drugom periodu kojeg su dobili 21:16 i na poluvrijeme otišli sa pola koša prednosti.

Drugo poluvrijeme ponovo bolje otvaraju gosti i dobijaju taj period 18:22 i kada se mislilo da će Olympiacos zabilježiti novu pobjedu ove sezone, domaći dobijaju posljednji period rezultatom 20:11 i nanose gostima prvi ligaški poraz, a drugi uzastopni, budući da su poraženi i od Panathinaikosa u polufinalu kupa Grčke.

Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Brown sa 23 poena, dok je bivši reprrezentativac naše zemlje Edin Bavčić za 33 minute provedene na parketu postigao 19 poena, imao devet skokova i dvije ukradene lopte.

U redovima Olympiacosa Lojeski je ubacio 17 koševa, dok je Perperoglu dodao 12, ali to nije bilo dovoljno da se savlada danas odlična ekipa KAO Drame.