Rukomet

SP u rukometu: Katar bolji od Austrije, Slovenija od Makedonije!

Rukometaši Katara prvi su četvrtfinalisti SP nakon što su u uzbudljivoj utakmici pobijedili Austriju sa 29:27.

No image - Haber.ba

Nakon prvog poluvremena Austrija je vodila sa 14:13, a i u nastavku je uslijedila drama. Iako je Katar uspio da preokrene, u nekoliko navrata je vodio i dva razlike, na pet minuta prije kraja rezultat je bio 24:24. Ipak, domaćin SP je u finišu imao više koncentracije i plasirao se u četvrtfinale gdje će igrati protiv boljeg iz duela Njemačka – Egipat, piše “SCsport“.

Webber je postigao sedam golova za Austriju, Szilagyi je dodao četiri dok je u pobjedničkoj ekipi najefiksniji bio Marković sa osam golova, a Capote je postigao šest uz 11 odbrana Danijela Šarića.

Rukometaši Slovenije drugi su četvrtfinalisti Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru.

Prvi dio bio je više nego izjednačen, a samo su Slovenci imali u dva navrata po dva gola razlike, da bi na odmor otišli rezultatom ipak sa jednim golom prednosti, bilo je 16:15.

Drugo poluvrijeme započelo je loše za Makedonce, Skube je pogodio za 17:15, a oni su promašili dva napada, Goce Georegievski pogađa za 17:16. Onda počinju greške Slovenaca, tačnije razbranio se Ristovski koji je uvezao dvije odbrane, a Makedonci su uspjeli da izjednače na 17:17.

Maestralni Dragan Gajić nastavlja rešetati Makedonce, svoj osmi gol postigao je u 45. minuti za 24:21. Nisu se Makedonci mogli vratiti u meč, jednostavno nije išlo, a u 51. minuti prvi put je bilo “+4” za Sloveniju, Bezjak je pogodio za 27:23.

Napravila je Makedonija seriju od 2:0 preko Stiolova i Manaskova za 27:25. U nastavku Makedonija je konačno zaigrala odbranu najbolje što zna, ali u napadu je falilo sreće pa su Slovenci u 58. minuti i dalje imali “+2”, bilo je 30:28, što će na kraju biti i konačni rezultat.

Dragan Gajič je postigao devet golova, dok je Škof zabilježio 12 odbrana. Kod Makedonije Georgievski je postigao sedam golova.