Rukomet

EP u rukometu: Rusija i Švedska odigrali neriješeno 28:28

– Šveđani su bili bolji većim dijelom prvog poluvremena, ali ipak na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom 15:15

Poljska i Španija - Blogspot

Rukometna selekcija Švedske večeras je odigrala neriješeno protiv Rusije rezultatom 28:28 u okviru grupe 2 Evropskog prvenstva u Poljskoj, javlja Anadolu Agency (AA).

Šveđani su bili bolji većim dijelom prvog poluvremena, ali ipak na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom 15:15.

U drugom poluvremenu ekipa Rusije je igrala bolje sve do samog kraja utakmice, ali su na kraju podijelili bodove kod rezultata 28:28.

Kod Šveđana je najefikasniji bio Johan Jakobsson sa devet golova, dok je rusku ekipu predvodio Timur Dibirov sa sedam pogodaka.