EP u rukometu – Island i Mađarska, Makedonija i Češka podijelili bodove

Odigrana su prva dva meča drugog na smotri najboljih evropskih rukometnih selekcija koja se igra u Danskoj.

No image - Haber.ba

Kiril Lazarov (Foto: SCsport)

U prvom meču dana u okviru grupe B viđen je i prvi remi na Evropskom prvenstvu između Islanda i Mađarske. Konačan rezultat od 27:27 je sigurno je najrealniji rezultat meča u kojem su se ekipe konstantno smjenjivale u vodstvu. U prvom dijelu Island je vodio sa 0:1 i 2:3, da bi Mađari preuzeli incijativu i u nekoliko navrata su imali po četiri gola razlike, da bi na odmor otišli sa samo golom prendnosti, bilo je 16:15.

Islanđani su prvi put u drugom dijelu poveli u 38. minuti kada je bilo 17:18, a onda konstatno smjenjivanje u vodstvu između dvije ekipe gdje su Islanđani bili spretniji i u posljednju minutu su ušli sa golom prednosti i igračem više, bilo je 26:27, ali Lekai sa deset metara je postigao gol vrijedan remija i boda, a Hallgrimssonov udarac tri sekunde prije kraja izblokiran, pa je ostalo 27:27.

Islanđane je predvodio Palmarsson sa osam golova, dok je Sigurdsson dodao pet, a Edvardsson je sakupio 12 odbrana. Kod Mađara Ancsin je bio najefikasniji sa sedam golova.

I u meču između Makedonije i Češke viđen je remi u kojem su se ekipe također razmjenjivale u vodstvu, a igrači meča su Kiril Lazarov sa 12 golova, dok je kod Češke golman Stochl sakupio čak 21 odbranu. Na poluvremenu su vodili Česi sa 11:10, a u posljednje dvije minute sa prednošću su ušli Makedonci koji vodili sa 24:23, minutu i sedam sekundi prije kraja Horak je izjednačio na 24:24, a do kraja po jedan pokušaj na obje strane bez efikasnosti pa je ostalo 24:24. Osim Lazarova jedino je Mirkulovski uspio postići tri gola. Kod Češke Horak je postigao osam golova.