BiH

Komšić povodom 6. aprila: Datum koji simbolizira otpor i pobjedu

Prevazići ćemo i sve buduće izazove zajedno. Branili smo naš grad i našu zemlju više puta i to ćemo raditi uvijek ako zatreba. Ovaj historijski datum od velikog značaja za naš grad ne smijemo nikada zaboraviti i, bez obzira na to sa čime se suočavamo, uvijek trebamo imati na umu našu opredijeljenost za borbu protiv fašizma, težeći miru i slobodi. Zajedništvo je ono što trebamo nastaviti njegovati i prenositi na buduće generacije, poručio je Željko Komšić, član Predsjedništva BiH

Željko Komšić - Avaz.ba

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić uputio je poruku u povodu 6. aprila – Dana grada Sarajeva i obilježavanja 75. godišnjice oslobođenja grada od fašističke okupacije, prenosi Anadolu Agency (AA).

“Ovaj simboličan datum za naš grad Sarajevo ove godine obilježavamo u drugačijim uvjetima. Ovaj datum simboliziraju otpor i pobjeda, te sam uvjeren da ćemo i ovu situaciju u kojoj se sad nalazimo prevazići, a borbu protiv nevidljivog neprijatelja također dobiti”, kazao je Komšić.

Prema njegovim riječima, sve ono što nam se dešavalo uspjeli smo prevazići zajedno.

“Prevazići ćemo i sve buduće izazove zajedno. Branili smo naš grad i našu zemlju više puta i to ćemo raditi uvijek ako zatreba. Ovaj historijski datum od velikog značaja za naš grad ne smijemo nikada zaboraviti i, bez obzira na to sa čime se suočavamo, uvijek trebamo imati na umu našu opredijeljenost za borbu protiv fašizma, težeći miru i slobodi. Zajedništvo je ono što trebamo nastaviti njegovati i prenositi na buduće generacije”, poručio je Komšić.

Svim građankama i građanima čestitao je 6. april – Dan grada Sarajeva s porukom da, kao i svi građani širom Bosne i Hercegovine, ostanu kod kuće kako bi zaštitili sebe i svoje sugrađane.

“Kao društvo, uvijek smo se ponašali odgovorno, što trebamo nastaviti i dalje za dobrobit svih nas”, dodao je član Predsjedništva BiH.


Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...
Na vrh